NHL: hosszabbításban a Boston nyerte a hetedik meccset a Toronto ellen – videók

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.05.05. 08:33
David Pastrnak gólja döntött, hosszabbítás után jutott tovább a Boston (Fotó: Getty Images
A Boston Bruins hosszabbításban 2–1-re legyőzte a Toronto Maple Leafst az NHL rájátszásának első fordulójában, ezzel a párharcot 4–3-ra megnyerve a Keleti főcsoport elődöntőjébe jutott.

A gól nélküli első két negyed után a Toronto Maple Leafs szerezte meg a vezetést a svéd-kanadai William Nylander találatával. A Boston Bruins egyenlítésére nem kellett sokat várni, a svéd Hampus Lindholm alig több mint egy perccel a Toronto gólja után máris a rövid felső sarokba talált.

Több gól nem született, így jöhetett a hosszabbítás, amelyben az alapszakaszban az ötödik legtöbb pontot gyűjtő (110) cseh David Pastrnák csapott le egy előrevágott korongra, és a Toronto kapujába vágta.

Győzelmével a Bruins továbbjutott, és a következő körben a Florida Panthersszel találkozik.

NHL, RÁJÁTSZÁS
FŐCSOPORT-NEGYEDDÖNTŐ
7. MÉRKŐZÉS
KELETI FŐCSOPORT
Boston Bruins–Toronto Maple Leafs 2–1 – hosszabbítás után
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4–3 a Boston Bruins javára.