Haaland duplájával a Man. City legyőzte a Spurst, és nagyon közel került a bajnoki címhez!

2024.05.14. 20:50
Erling Haaland volt (ismét) a Man. City nyerőembere (Fotó: Getty Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 34. fordulójából elhalasztott mérkőzésén a Manchester City 2–0-ra legyőzte a Tottenham Hotspurt.

ANGOL PREMIER LEAGUE
A 34. FORDULÓ ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉSE
Tottenham–Manchester City 0–2 (0–0)
London, Tottenham Hotspur Stadion. Vezette: Kavanagh
Tottenham: Vicario – Porro, Romero, Dragusin, Van de Ven – Bentancur (Kulusevski, 55.), Höjbjerg (Skipp, 85.), P. M. Sarr (Lo Celso, 85.) – B. Johnson, Szon Hung Min, Maddison (M. Moore, 90+3.). Menedzser: Ange Postecoglou
Manchester City: Ederson (Ortega, 69.) – Walker, Akanji, R. Dias, Gvardiol – Kovacic, Rodri – B. Silva, De Bruyne (Doku, 69.), Foden – Haaland (J. Álvarez, 90+5.). Menedzser: Pep Guardiola
Gólszerző: Haaland (51., 90+1. – a másodikat 11-esből)

Bajnoki „döntőnek” is beillő meccset pótoltak kedd este a Premier League-ben. No, nem a Tottenham hajtott az aranyéremért, hanem ősi riválisa, az otthonról figyelő Arsenal, amely a mérkőzés előtt egypontos előnnyel, de eggyel több meccset játszva előzte meg a Manchester Cityt a tabella élén. Pep Guardiola legénységének tehát nyernie kellett, míg az „ágyúsok” a Spurs pontszerzésére vágytak…

A meccs előtt mindenhol körbejárt a statisztika, miszerint a City Guardiola irányításával még egyszer sem verte meg a Tottenhamet annak stadionjában a Premier League-ben. Nos, ennek nem sok jelentőséget tulajdonított a címvédő, az első félidőben azonban így is rozsdás volt, s a játékrész utolsó percéig mindössze egyetlen lövése volt.

A két csapat egy félidő alatt összesen hat 0.67-es xG-t futballozott össze, ennek nagy részét pedig a City hajrában bemutatott „tűzijátéka” szolgáltatta, amikor a Spurs román védője, Radu Dragusin állta el a labda útját.

A folytatásban aztán hamar megtört a jég, az 51. percben előnybe került a vendégcsapat: Bernardo Silva jó ütemben passzolt De Bruynének, aki egyből középre tette a labdát laposan Erling Haalandnak. A norvég csatárnak nem volt nehéz dolga, közelről csak az üres kapuba kellett passzolnia. 0–1

Bő tíz perccel később a csereként pályára lépő Kulusevski veszélyesen kanyarította a kapu felé a labdát, de Ederson megfogta. Romerót ez nem izgatta különösebben, nagy lendülettel beleszállt a brazil kapusba, akit néhány perccel az ápolás után Guardiola le is cserélt. Ortega nem jött zavarba, többször is védeni tudta Kulusevski próbálkozásait, de a legnagyobb bravúrt a 86. percben mutatta be: Akanji hatalmas hibája után Szon Hung Min egy az egyben mehetett, majd képtelen volt ellőni a parádésan kimozduló cserekapus mellett a labdát.

Már a hosszabbításban jártunk, amikor Pedro Porro a tizenhatoson belül buktatta Dokut, a bíró egyből a tizenegyespontra mutatott. Erling Haaland állt oda a büntetőhöz, és kegyetlenül bevarrta a labdát a kapu jobb oldalába, beállítva a 0–2-es végeredményt.

Az utolsó forduló előtt tehát a Manchester City egy ponttal vezet az Arsenal előtt: előbbi a West Hammel, utóbbi az Evertonnal játszik hazai pályán a 38. fordulóban.