A Bayern fordított, a Real egyenlített, semmi sem dőlt még el

2024.04.30. 20:57
Fotó: AFP
A labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjének első felvonásán a Bayern München 2–2-t játszott odahaza a Real Madriddal.

BAJNOKOK LIGÁJA
ELŐDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
Bayern München (német)–Real Madrid (spanyol) 2–2 (0–1)
München, Allianz Aréna, 75 000 néző. Vezette: Turpin (francia)
Bayern München: Neuer – Kimmich, Dier, Kim Min Dzse, Mazraui – Laimer, Goretzka (R. Guerreiro, a szünetben) – L. Sané (A. Davies, 87.), Th. Müller (Gnabry, 80.), Musiala – Kane. Vezetőedző: Thomas Tuchel
Real Madrid: Lunyin – Lucas Vázquez, Rüdiger, Nacho (Camavinga, 65.), F. Mendy – Tchouaméni, Valverde, Kroos (Brahim Díaz, 75.) – Bellingham (Modric, 75.) – Vinícius Júnior, Rodrygo (Joselu, 87.). Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Gólszerző: L. Sané (53.), Kane (57. – 11-esből), ill. Vinícius Júnior (24., 83. – a másodikat 11-esből)

A negyeddöntők sorsolásakor a legtöbben Arsenal–Manchester City elődöntőre számítottak ezen az ágon, mégis az elitsorozatban jóval sikeresebb duó, a Bayern München és a Real Madrid jutott be. Az odavágó előtt mindkét oldalon volt pár kérdés a kezdőcsapatot illetően, így illik azzal kezdenünk. Alphonso Davies csak a kispadon kezdett, helyette Nusszair Mazraui játszott balhátvédet, előtte pedig nem az eredetileg nevezett Raphael Guerreiro, hanem Jamal Musiala játszott a bal oldali félterületben, a 150. BL-meccsén pályára lépő Thomas Müller pedig középen, tízesként kapott helyet. A Real Madridnál Luka Modric és Eduardo Camavinga sem került be, Aurélien Tchouaméni viszont igen, de nem a védelembe, hanem a középpályára.

A meccset aztán egyértelműen a bajorok kezdték jobban, az első percektől kezdve látszott, működik Thomas Tuchel meccsterve. A német mestert nem lepte meg, hogy Carlo Ancelotti ezen az estén is azt a formációt alkalmazta, amelyet a Manchester City ellen, vagyis Rodrygo indult a bal oldalról, Vinícius Júnior középről. A Bayern kialakított néhány ígéretes lehetőséget, de ziccerig nem jutott el, Harry Kane egyszer a felezővonalról próbált átemelős gólt szerezni. A 24. percben aztán jött a csattanó, Real Madrid módra…

Vinícius lépett vissza a középpályára, a mozgását pedig egy az egyben lekövette a vele szemben álló Kim Min Dzse, hogy aztán a brazil egy szempillantás alatt ritmust váltva bemozogjon az üres területre. Arra a területre, ahová ekkorra megérkezett Toni Kroos mesteri átadása, ziccerbe hozva Viníciust, aki nem hibázott Manuel Neuerrel szemben. 0–1

Egy kis stat: Toni Kroos ebben az idényben az öt topligát figyelembe véve első helyen áll hosszú passzok, előre juttatott labdák és passzpontosság tekintetében is. Mindezt 34 esztendősen…

Fotó: AFP

A gólt követően egy Jamal Musiala-lövést és két szabadrúgást jegyezhettünk még fel a szünetig – Kane bombája jó fél méterrel ment mellé, Rodrygo közeli kísérlete a sorfalat találta el. Jöhetett hát a folytatás, villámgyors Bayern München-fordítással kísérve! A bajorok előbb kiegyenlítettek, amikor Leroy Sané egészen pazar szóló végén hatalmas erővel kilőtte a rövid sarkot – talán Andrij Lunyin is benne volt. Ezt követte alig pár perc múlva Lucas Vázquez szabálytalansága a tizenhatoson belül, amely után jöhetett Harry Kane tizenegyese!

Az idényben immár 43 találatnál járó angol csatárklasszis belőtte a büntetőt (2–1), így már a Bayern vezetett. Tuchel elképzelései a továbbiakban is ültek, a bajorok irányították a játékot, a rekordbajnoktól csak egy-egy szép ellentámadásra futotta, majd Ancelotti pár cserével belenyúlt a meccsbe. Ennek köszönhetően hozta a hajrában ziccerbe Viníciust Modric, ám a próbálkozást Neuer bravúrral védte.

S elérkezett a hajrá, amely tartogatott még egy fordulatot!

Kim Min Dzse ugyanis elkaszálta a 16-oson belül Rodrygót, így jöhetett a meccs második büntetője. Ezt Vinícius értékesítette, tehát duplázott a meccsen, a madridiak pedig egyenlítettek (2–2). A hátralévő percek változást már nem hoztak, a párharc visszavágója ikszről indul jövő héten, Madridban. Vajon ki megy tovább?