Fél lábbal már az El-döntőben a Bayer Leverkusen!

Vágólapra másolva!
2024.05.02. 22:59
Fotó: AFP
A labdarúgó Európa-liga elődöntőjének első mérkőzésén az AS Roma odahaza 2–0-ra kikapott a Bayer Leverkusentől.

EURÓPA-LIGA
ELŐDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
AS Roma (olasz)–Bayer Leverkusen (német) 0–2 (0–1)
Róma, Olimpiai Stadion, 64 073 néző. V: Letexier (francia)
Roma: Szvilar – Karsdorp (Angelino, 62.), Mancini, Smalling, Spinazzola –  Cristante, L. Paredes (Baldanzi, 79.), Lo. Pellegrini, El Shaarawy, Dybala (T. Abraham, 90.) – R. Lukaku (Azmun, 79.). Vezetőedző: Daniele De Rossi
Leverkusen: Kovár – Stanisic, Tah, Tapsoba, Hincapié –  G. Xhaka (J. Hofmann, 77.), Andrich, Wirtz, Grimaldo (Kossounou, 90+3.) –  Frimpong (E. Palacios, 88.), A. Adli (Tella, 77.). Vezetőedző: Xabi Alonso
Gólszerző: Wirtz (28.), Andrich (73.)

A másik elődöntő:
Olympique Marseille (francia)–Atalanta (olasz) 1–1 (Mbemba 20., ill. Scamacca 11.)

AZ ELSŐ ÖT PERCBEN ugyan úgy tűnhetett, hogy a Leverkusen valamelyest megilletődötten futballozik a telt házas Stadio Olimpico fergeteges, a németek szempontjából ugyanakkor ellenséges légkörében, az Európa-liga elődöntős párharcának első lehetőségei mégis a vendégek előtt adódtak: a 8. percben Amine Adli, majd Granit Xhaka lövését blokkolták. A 11. percig kellett várni az első Roma-helyzetre, Paulo Dybala 21 méterről megeresztett lövése után Matej Kovár hárított. A rómaiak fokozatosan vették át a játék irányítását, de leshelyzet vagy szabálytalanság miatt többször sem tudtak kibontakozni, mígnem a 21. percben Romelu Lukaku a lécre fejelte hét méterről a labdát.

Rögvest jött a válasz, Jeremie Frimpong ziccerben léphetett ki, és megrezegtette a hálót – balszerencséjére oldalról, kívülről. A 28. percben azonban Rick Karsdorp óriási hibája nem maradt büntetlen, a tizenhatos környékén röviden visszapasszolt labdájára Álex Grimaldo csapott le, Florian Wirtzhez gurított, aki higgadtan a kapu üresen tátongó bal oldalába lőtt. Megduplázhatta volna előnyét a Leverkusen, ám előbb Wirtz, majd Adli hagyott ki nagy lehetőséget, amit életerős átlövések és egy túlkombinált támadásvezetés követett. Az első félidőben egy valamirevaló egyenlítési lehetősége volt a Romának, Lorenzo Pellegrini 21 méterről fél métert tévesztett.

A második játékrész kevesebb izgalmat tartogatott, a vendégek labda elleni játéka nagyszerű volt, a Roma csak elvétve tudott a támadóharmadban zavart kelteni. A hazaiak teketóriázására Robert Andrich válaszolt, a 73. percben ragyogó mozdulattal lőtte 22 méterről a jobb felső sarokba a labdát, s mint utóbb kiderült, ezzel beállította a végeredményt. A Leverkusen jelentős előnyt szerzett a visszavágóra, egyúttal negyvenhétre növelte sorozatban veretlenül megvívott mérkőzései számát. 0–2