Jégkorong: kiütéssel nyitott a házigazda Olaszország a divízió 1/A-s vb-n

H. Á.H. Á.
2024.04.28. 21:45
Hat gólnak örülhettek az olaszok (Fotó: iihf.com)
Az olaszországi Bolzanóban zajló divízió 1/A jégkorong-világbajnokságon a házigazda olasz válogatott magabiztos győzelmet aratott Románia ellen, s ezzel az első forduló után vezeti a tabellát.

Az olaszok nem sok kérdést hagytak az első harmad végén szerzett két góllal 2–0-ra megléptek, s ugyan a középső felvonás elején Részegh Tamás emberhátrányos góljával szépített Románia. Az olaszok aztán ennek a játékrésznek a hajrájában is beköszöntek kétszer, 4–1. A javarészt az Erste Ligában szereplő erdélyi klubok játékosait foglalkoztató ellenféllel szemben aztán a záró 20 percben sem álltak le az olaszok, és végül a két góllal és egy gólpasszal előrukkoló Anthony Salinitri vezetésével magabiztos, 6–1-es győzelmet arattak.