Női kézilabda NB I: az FTC 12 góllal verte meg hazai pályán a Budaörsöt

R. P.R. P.
Vágólapra másolva!
2024.04.30. 19:43
Klujber Katrinra ezúttal is kulcsszerep várhat (Fotó: Török Attila)
A női kézilabda NB I keddi játéknapján az FTC-Rail Cargo Hungaria 12 góllal nyert a Moyra-Budaörs ellen, míg a Motherson Mosonmagyaróvári KC 47-et szórt az Alba Fehérvárnak.

A Fradiban Klujber Katrin vette ki a legnagyobb részt a góltermésből, összesen tízszer talált a kapuba. Simon Petra és Angela Malestein is hatszor talált be, utóbbi minden helyzetét kihasználta. A Fradi ezzel ismét a tabella első helyére ugrott, ráadásul egy mérkőzéssel kevesebbet játszott a második helyen álló Győrnél.

A 17. fordulóból mára halasztott találkozón a Mosonmagyaróvár 78 gólos meccset nyert meg az Alba Fehérvár ellen. Az óváriaknál Faragó Luca nyolc gólról gondoskodott a 47–31-es siker során.

NŐI KÉZILABDA NB I
21. FORDULÓ
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–MOYRA-BUDAÖRS 39–27 (23–14)
Elek Gyula Aréna, 700 néző. V: Asztalos, Szalay
FTC: Janurik –  MALESTEIN 6, KLUJBER 10, Edwige 2, Lekics 1, Bölk 3, Márton G. 2. Csere: Böde-Bíró (kapus), Tomori, CVIJICS 5, Hársfalvi 2, SIMON P. 6 (1), Kovács Anett, Kukely A. 2, Kisfaludy. Edző: Allan Heine
BUDAÖRS: Mistina – Vártok T. 2, Szekerczés 4 (2), Hudák 2, GORILSZKA 5, Debreczeni-Klivinyi 2 (1), Tóth M. 2. Csere: Vártok R. (kapus), Pálos-Bognár 1, SZŐVÉRDFFI-SZABADFI 4, Schneider 4 (1), Wutschi, Szabó A. 1, Kiss M.. Edző: Buday Dániel
Az eredmény alakulása. 7. perc: 7–3. 13. p.: 10–9. 27. p.: 18–12. 41. p.: 30–19. 47. p.: 35–22
Kiállítások: 2, ill. 2 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 5/4
MESTERMÉRLEG
Allan Heine: – A látottakkal elégedett vagyok, fejlődtünk a budaörsi mérkőzés óta, ahol szerencsésen nyertünk. Határozott játékot láttam a csapattól.
Buday Dániel: – Nehéz ilyenkor játszani, amikor az ellenfélre szombaton fontos mérkőzés vár, a támadójátékunkkal elégedett vagyok, de a védekezést nem tudtuk megfelelően megoldani.

17. FORDULÓ
Alba Fehérvár KC–Motherson Mosonmagyaróvári KC 31–47 (12–21)
Székesfehérvár, 300 néző. V: Fekete, Hajdú
FEHÉRVÁR: Kubina – Zrnic 2, SZMBATJAN 8 (3), KÖVÉR 4, Kocsis B. 4, UTASI 5, Takó 2. Csere: Tóth Nikolett (kapus), Szabó K. 4 (1), Afentaler, Sulyok, Szemes 1, Tolnai 1. Edző: Horváth Roland
MOSONMAGYARÓVÁR: SZEMEREY – Udvardi 2, LANCZ 5, Pásztor, IVANCOK 6, Tóth E. 3, STRANIGG 5 (2). Csere: Horváth Sz. (kapus), Tóth G. 4, FARAGÓ 8, Varga E. 3, Schatzl Natalie 4, Albek 4, Bardi 2, Sztankovics 1. Edző: Gyurka János
Az eredmény alakulása: 6. p.: 3–2. 12. p.: 7–7. 18. p.: 9–10. 24. p.: 11–14. 28. p.: 12–19. 34. p.: 14–24. 40. p.: 19–30. 46. p.: 21–34. 52. p.: 24–40., 58. p.: 28–47. Kiállítások: 8, ill. 14 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 2/2
Horváth Roland: – Nem tudtuk felvenni versenyt hatvan percen keresztül, olyan tempót diktált a Mosonmagyaróvár, amelyet mi edzésen sem tudunk modellezni. A 31 dobott gól nem rossz, de a fiatal játékosok, főleg középen nem találták meg a ritmust hogyan kell védekezni egy ilyen gyors játék ellen. Mi ezt a mérkőzés egészében nézve nem tudtuk lefékezni.
Gyurka János: – Számunkra rendkívül fontos volt hogy ezt a mai mérkőzést megnyerjük, mert vár még ránk egy mérkőzés Békéscsabán. Bizonytalanul kezdtünk, és az első tíz percben sok hibát vetettünk, de aztán megtaláltuk azt a ritmust, ami jellemez bennünket, és ebből tudtuk felépíteni támadásainkat. Ekkor már a védekezésünk is jól működött, míg ez nem mondható el a második félidőben, mert a beálló körüli játékot nem tudtuk uralni és ebből könnyű gólokat kaptunk. Élvezetes meccset játszottunk, a lányok megfelelően koncentráltak voltak.