Női kézi NB I: mínusz ötről nyert Újvárosban az MTK, győzött a Misleny, kiütötte a Békéscsabát az MKC

DOMONKOS BÁLINTDOMONKOS BÁLINT
Vágólapra másolva!
2024.05.04. 18:26
Dakos Noémiék ötgólos hátrányból nyertek Dunaújvárosban és megelőzték a Kohászt a tabellán (Fotó: Dömötör Csaba)
Ötgólos hátrányból nyert 36–34-re a Dunaújváros vendégeként az MTK Budapest a női kézilabda NB I 21. fordulójában. A fővárosi kék-fehérek a győzelemmel meg is előzték riválisukat és feljöttek a tabella hetedik helyére. A Kozármisleny értékes pontokat szerzett a Vasas vendégeként, míg a Mosonmagyaróvár idegenben mért megsemmisítő csapást a Békéscsabára.

A tabellán hetedik Kohász kezdte valamivel jobban a nyolcadik helyezett MTK elleni négypontos rangadót, de hiába vezettek az első félidő második felében többször is öt góllal a dunaújvárosiak, a második játékrész elején az MTK nemcsak ledolgozta hátrányát, hanem a vezetést is átvette.

A fővárosi kék-fehérek öt perccel a vége előtt még négy góllal vezettek, amikor a hazaiak is nagyot hajráztak, de egy gólnál közelebb nem tudtak zárkózni, így az MTK a tízgólos Farkas Johanna és az nyolc találattal záró Dakos Noémi vezetésével nyert 36–34-re, megelőzve közvetlen riválisát a tabellán.

A házigazda Békéscsaba ugyan a 20. percben még csak kétgólos hátrányban volt, de ezután teljesen elfogyott a Mosonmagyaróvár ellen, amely előnyét folyamatosan növelve kiütéses, 42–21-es győzelmet aratott idegenben. A vendégektől Albek Anna, Stranigg Zsófia és Ines Ivancok is hat-hat góllal zárt.

A Kozármisleny továbbra sem mondott le a bennmaradás kivívásáról, ehhez viszont a baranyaiaknak mindenképpen nyerniük kellett a Vasas vendégeként, ez pedig remek játékkal sikerült a vendégeknek, akik korán többgólos előnybe kerültek, s többször vezettek héttel is, végül 31–29-re nyertek.

NŐI KÉZILABDA NB I
21. FORDULÓ
Dunaújvárosi Kohász KA–MTK Budapest 34–36 (18–17)
Dunaújváros, 300 néző. V: Bócz, Wiedeman.
DUNAÚJVÁROS: Oguntoye – Arany 4 (3), Trawczynska 2, BORGYOS 7, PARÓCZY 4 (2), SZALAI B. 9, Sallai N. 3.
Csere: Wéninger (kapus), Nick, Moreno 1, Bouti, Lakatos P., Gajdos, Agócs 2, Török F. 2.
Edző: Paic Róbert
MTK: Győri B. – Andróczki 2, DAKOS 8 (2), Weisheitel, MÉSZÁROS-MIHÁLLFY 3, Ferenczy F., Fekete B. 1.
Csere: Szőke (kapus), FARKAS JOHANNA 10 (5), Kekezovics 4, POCZETNYIK 3, Kobela, Pelczéder 3, Papp D. 2.
Edző: Vágó Attila
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–3. 14. p.: 12–6. 24. p.: 17–13. 35. p.: 21–18. 40. p.: 22–23. 50. p.: 25–30. 55. p.: 28–34. 59. p.: 34–35.
Kiállítások: 6, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 6/5, 7/7
MESTERMÉRLEG
Paic Róbert: – Megérdemelten nyert az MTK. Győzhettünk volna mi is, döntetlen is lehetett volna, de mindkét játékrészben volt egy-egy hullámvölgyünk. Olyan hibák csúsztak be, amelyeket az MTK kegyetlenül kihasznált.
Vágó Attila: – A Dunaújváros az első félidőben állva hagyott bennünket. Játékosaink hatalmas akaraterejének köszönhetően,vissza tudtunk jönni, helyén volt a szívunk.

Tappe-Békéscsabai Előre NKSE–Motherson Mosonmagyaróvári KC 21–42 (9–15)
Békéscsaba, 500 néző. V: Bíró Á., Kiss O.
BÉKÉSCSABA: Pásztor B. – Horváth G. 3, Török F., Román 3, Bencsik B. 1, Gyimesi 2, Szondi 2.
Csere: Szabó D. (kapus), Kücükyldiz, BORBÉLY M. 5, Zagar 1, Mayer Sz., KUKELY K. 4.
Edző: Rác Sándor
MOSONMAGYARÓVÁR: SZEMEREY – Udvardi 1, Lancz 3, Pásztor N. 2, I. IVANCOK 6, Tóth Eszter 1, STRANIGG 6 (2).
Csere: Hadfi (kapus), Varga Emília 3, ALBEK 6, Tóth G. 3, Faragó Luca 3, Sztankovics K. 2, SCHATZL NATALIE 5, Bardi 1.
Edző: Gyurka János
Kiállítások: 8, ill. 12 perc.
Hétméteresek: –, ill. 2/2
Rác Sándor: – Az első tíz-tizenöt percben még megvolt fegyelem nálunk, de amikor elfáradtunk, az ellenfél a cseréivel is erős tempót diktált, mi pedig gyors gólokat kaptunk.
Gyurka János: – Nagyon jó felfogásban, koncentráltan, fegyelmezetten játszott a csapatom, jó asebességgel. Lényeges, hogy mindenki kapott játékidőt, és akik beszálltak, azok tartották a tempót.

Vasas SC–Kozármisleny KA 29–31 (11–15)
Sterbinszky Amália Kézilabdacsarnok, 400 néző. V: Dáné, Marton.
VASAS: Balog J. – Mihály P. 2, Boldizsár 2, Dombi K. 1, Juhász Fanni 2, SZILOVICS 13, Oláh K. 1.
Csere: Zsigmond P., Ossik (kapusok), Gáspár D., Fodor N. 3, Domokos D. 1, Szücsné Sirián 1, Pénzes L. 3 (3), Lengyel E., Ferenczy D.
Edző: Konkoly Csaba
KOZÁRMISLENY: Pusztai – Grénus 4, Bánfai V. 3, Hadnagy 1, Zsemberi 3, BRETTNER 5, Szatmári M. 3.
Csere: Wichmann (kapus), Imrei R. 3, Imrei N., Bernhardt, Grosics 3 (3), Köpösdi 1, Lengyel L. 3, Tobak 2, Hónig.
Edző: Gyulai László
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–3. 12. p.: 4–8. 18. p.: 5–11. 25. p.: 9–13. 33. p.: 11–17. 40. p.: 15–20. 46. p.: 18–26. 53. p.: 25–30. 57. p.: 27–30.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/3
Konkoly Csaba: – Nagyon csalódottak vagyunk. Végig a Kozármisleny dominált, az első félidőt odaajándékoztuk, és bár a másodikban visszajöttünk, nagy volt az ellenfél előnye.
Gyulai László: – A Fehérvár elleni győzelem adott egy löketet a csapatnak, ami érezhető volt a heti munkán és a mérkőzésen is. Sikerült megoldanunk a visszarendeződést, negyvenöt percen keresztül a védekezésünk kifogástalan volt.