Meglepetés! A Sassuolo ebben az idényben másodszor is legyőzte az Intert, amely 28 meccse volt veretlen

M. B.M. B.
2024.05.04. 22:48
Alessandro SabattiniArmand Laurienté gólja döntött (Fotó: Getty Images)
Nem bírt egymással a Monza és a Lazio az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 35. fordulójában. A késő esti meccsen a már bajnok Inter 1–0-ra kikapott a Sassuolo otthonában.

SASSUOLO–INTER

Futballközhellyel élve csak „kóstolgatta egymást” a Sassuolo, és a már bajnok Inter az első percekben, majd a 20. percben megvillantak a zöld-feketék: Armand Laurienté 10 méterről bombázott a jobb felsőbe (VIDEÓ ITT).

A folytatásban gyakorlatilag egykapuztak Simone Inzaghi tanítványai, de a hazai kaput védő Andrea Consiglinek csak egyszer kellett játékba avatkoznia – Davide Ballardini együttese megérdemelten győzte le a meglepően tompán futballozó milánóiakat, így még reménykedhet a bennmaradásban. 1–0

Egy kis stat: az Inter zsinórban 28 veretlen bajnoki meccs után szenvedett vereséget – 2023 szeptemberében pont a Sassuolo tudta megtréfálni a kék-feketéket a San Siróban (1–2).

MONZA–LAZIO

Már a 11. percben előnybe került a Lazio Monzában: Kamada távoli bombáját a lécre ütötte Di Gregorio, a kipattanót pedig Ciro Immobile a hálóba pofozta (VIDEÓ ITT).

A 75. percben hasonló jelenetsor végén egyenlítettek a hazaiak: Bondo fejesét bravúrral védte Mandasz, a labda Milan Djuric elé pattant, aki a kapuba passzolt (VIDEÓ ITT).

A hazai együttes sokat tett az egyenlítés érdekében, és a gól megszerzése után a lendületet megtartva a fordítást vette célba, de ehelyett gólt ajándékozott a rómaiaknak: Donati borzalmas hazaadására csapott le Matías Vecino, majd a kilépő kapus mellett a hálóba helyezett (VIDEÓ ITT).

Ezzel viszont még nem volt vége a meccsnek, a ráadásban ugyanis a Monza bosnyák centere fejjel is eredményes volt (VIDEÓ ITT), pontot mentve csapatának a „sasok” ellen. 2–2