NBA: őrület Denverben! Jokicsék legyőzték a szinte végig vezető Lakerst

DOMONKOS BÁLINTDOMONKOS BÁLINT
2024.04.23. 07:03
Jamal Murray az utolsó pillanatban nyerte meg a meccset a Denvernek a Lakers ellen (Fotó: Getty Images)
Hiába vezetett a harmadik negyedben már húsz ponttal is, 101–99-re kikapott a címvédő Denver Nuggets vendégeként a Los Angeles Lakers az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) rájátszásának nyolcaddöntőjében, így Nikola Jokicsék a Los Angeles-i meccsek előtt 2–0-ra léptek el a párharcban.

Slágerpárharchoz ilyen meccsek illenek. A címvédő Denver Nuggets úgy tudta megnyerni második, Los Angeles Lakers elleni meccsét minimális, egylabdás különbséggel 101–99-re, hogy a mérkőzésen mindössze háromszor, 3–0-nál, 5–3-nál és az utolsó pillanatokban vezetett, amikor Jamal Murray dobott dudaszós duplát.

A mérkőzés nagy részében ugyanis a Lakers akarata érvényesült, a kaliforniaiaknál Anthony Davis (32 pont, 11 lepattanó, két assziszt) és DeAngelo Russell (23–3–6, közte hét tripla) mellett LeBron James egy dupla duplával (26–8–12) tette oda magát, de ez sem volt elég a címvédő ellen, melynél Nikola Jokics hozta a tőle elvárható extrát, 27 pontja mellé 20 lepattanót szedett le és 10 gólpasszt adott, ráadásul most a társak is sokat hozzátettek, Michael Porter 22–9–1-es, Jamal Murray 20–3–5-ös, Aaron Gordon 14–7–3-as mérleggel zárt.

Hiába extrázott Tyrese Maxey és Joel Embiid kettőse a New York Knicks elleni második idegenbeli meccsen, a Philadelphia 76ers kettősének 69 pontja, 19 lepattanója és 16 asszisztja sem volt elég az egyenlítéshez, köszönhetően annak, hogy a hazaiaknál Jalen Brunson (24–8–6) mellett többen is átlagon felül teljesítettek, Josh Hart 21 pontos, 15 lepattanós dupla duplát jegyzett, Donte DiVincenzo 19 pontot, Isaiah Hartenstein 14 pontot és nyolc lepattanót tett a közösbe.

Pedig a Philly egészen a harmadik negyed közepéig vezetett, sőt, a hajrában még 101–96-ra is, de az utolsó pillanatok a Knicksnek sikerültek jobban, s egy 8–0-s rohammal fordítottak.

Szinte lemásolták az első meccset Clevelandben a Cavaliers és az Orlando Magic párharcában: ezúttal is hazai siker született (96–86), megint nem érte el egyik csapat sem a száz pontot, illetve a Cavs legjobbja megint Donovan Mitchell (23–8–4), a Magicé pedig Paolo Banchero (21–3–3) volt.