Öttusa: Bereczki Richárd nem jutott be a fináléba az ankarai világkupán

SZ. R.SZ. R.
2024.04.19. 19:46
Fotó: Martinek János
Kiesett az ankarai öttusa világkupaverseny elődöntőjében Bereczki Richárd, így a szombati fináléban egy magyar öttusázó, Bauer Blanka szerepel.

Nehéz helyzetből indulva állt közel ahhoz Bereczki Richárd, hogy kiharcolja a finálét az ankarai világkupaversenyen, ez nagy csatában ugyan, de nem sikerült neki. A KSI sportolója az elődöntő B-csoportjában kapott helyet – csütörtökön 14 győzelemmel és 21 vereséggel zárta a körvívást, így a 14. helyről várhatta a folytatást. Pénteken egy asszót nyert a bónusz vívásban, és a nyolcadik időt érte el a 200 méteres úszásban, melynek köszönhetően a kombinált számban 12.-ként rajtolhatott, alig tíz másodpercre a döntőt érő 9. pozíciótól.

„Végül nem jött össze, pedig az első két lövészete annyira jó volt, hogy már a bejutó kilencedik helyen futott, azt lehetett gondolni, hogy sikerülhet a döntő – mondta lapunknak Martinek János szövetségi kapitány. – A harmadik sorozatot azonban nagyon elrontotta, mindez megpecsételte a sorsát.”

A 2022-es székesfehérvári Európa-bajnokságon aranyérmes Bereczki a 14. helyen futott be az elődöntő B-csoportjában.

Az ankarai világkupaverseny szombati döntőjében így egy magyar versenyző, Bauer Blanka szerepelhet.